– Vi er inne i en spennende tid der vi som et av de største interiørarkitektkontorene i landet har mye på gang innenfor utvikling av KI, miljø og ikke minst arbeidsplassutvikling. Jeg er veldig stolt av å få være med på å ta dette arbeidet videre, sier Pernille Akselsen, som sammen med Marte Straalberg går inn som partnere i IARK as.
Kontoret ble etablert i 2011 og består i dag av nær 40 medarbeidere ved kontoret i Vika i Oslo. IARK er ledende innen arbeidsplassutvikling, og utvikler fremtidens arbeidsplass for flere tusen ansatte hvert år, skriver de i en pressemelding.
– Det er med stor glede vi ønsker Pernille og Marte velkommen i eiergruppen. Begge har vært en del av IARK i mange år, og har opparbeidet seg et solid grunnlag for å kunne bidra i denne rollen. Det å slippe til yngre krefter en forutsetning for selskapets videre utvikling og vekst, sier Hanne Margrethe Hjermann, daglig leder, i meldingen.
Akselsen og Straalberg studerte sammen på Kunsthøgskolen i Bergen, hvor begge ble uteksaminert med mastergrad i interiørarkitektur våren 2014.
– Det er et stort privilegium å bli inkludert i eiergruppen og få være med å stake ut kursen for IARK fremover. Med en bransje i endring og et bredt spekter av prosjekter og kunder, ser vi frem til å bidra til firmaets faglige og strategiske utvikling, sier Marte Straalberg.
Har du skiftet jobb? Ansatt en ny kollega? På bransjeflyttefot? Send oss gjerne en e-post om hva som rører seg i arkitektenes arbeidsliv: redaksjon@arkitektur.no.
Av Redaksjonen